Neden Almanya’da Almanca?

Almanya’da Almanya dil okulları ile Almancanızı geliştirebilir aynı zamanda bu harika ülkeyi tanıma fırsatı da bulursunuz. Almanya’nın, dinlendirici, geniş nehirler boyunca yürüyün ve güzel mimari ile büyülenin. Kalışınız süresince Alman insanlarını, kültür ve geleneklerini, rengârenk festivallerini ve eşsiz Alman mutfağını yakından tanıma fırsatınız olacak.

Alman üniversiteleri uluslararası öğrencilerden Almanya’ya geldiklerinde mükemmel seviyede Almanca konuşmalarını beklememektedirler.

İnsanlar kendilerini başka bir ülkede iyi hissedebilmeleri için iyi düzeyde yabancı dil bilgisine ihtiyaç duymaktadır. Bu, hem diğer ülkeler için hem de Almanya için geçerlidir.

Çocuğunuzun kendi ülkesinde Almanca öğrenmeye başlaması zaman ve para tasarruf etmenizi sağlar. Örneğin bir Goethe Enstitüsü’nde ( İstanbul-Ankara-İzmir)

Almanya’da üniversite eğitimine başlayabilmesi için öğrencilerin hangi dili hangi seviyede bilmesi gerektiği tamamen tercih edeceği üniversiteye ve bölüme bağlıdır.

Eğitim dili Almanca olan programlara karar verildiği takdirde de belirli bir seviyede Almanca bilgisi ispatlanmalıdır. Bunun için çeşitli sınavlar ve standartlaşmış testler bulunmaktadır. “Test Deutsch als Fremdsprache” (TestDaF).

Almanya’da Almanca öğrenmek için çok çeşitli seçenekler sunulmaktadır. Almanya genelinde üniversite eğitimi öncesinde dil hazırlığı imkânı sağlayan çok sayıda yaz kursları da bulunmaktadır

Üniversitelerin dışında da Almanca öğrenmek için çok sayıdaki özel dil okullarında Almanca kurslar düzenlenmektedir.

 

 

X